Kørsel i weekenden og medlemsskab af DASU

Kørsel i weekenden og medlemsskab af DASU

juni 10, 2021 Slået fra Af Rc18club
Vi afholder DM løb i weekenden og derfor er det ikke muligt at træne på asfaltbanen i den kommende weekend. Der er kun åbent for tilmeldte deltagere.
Der kan trænes på off-road banen, hele lørdag. Vi vil dog lave lidt bane udbedring i løbet af dagen, fordi den sidste muldvarp har sat sine spor et par steder, men det lader til den foranstaltning der blev lavet i foråret har hjulpet.Vi er blevet bekendt med at vi kan melde alle medlemmer gratis ind i Dansk Automobil Sports Union (DASU) og derved vil vores medlemmer være forsikret på klubbens træningsdage og klubben vil stå stærkere på DASU generalforsamling.

Hvis man af den ene eller anden årsag ikke ønsker at være medlem af DASU, så giv bestyrelsen besked på bestyrelsen@odense-rc.dk
Man bliver ikke spammet med mails m.v. fra DASU og de giver ikke personlige oplysninger videre til tredje part, alt foregår korrekt efter GDPR lovgivningen.

Med venlig hilsen

Ulrich Rasmussen